Ferrata Drachenwand

Aktivity  / Výlety na ferraty  / Ferraty  / Ferrata Drachenwand

Základní info

  • obtížnost C/D
  • čas 4h (cca)
  • převýšení 700m
  • dostupné duben - listopad
  • max. výška 1060 m.n.m.
  • věk od 14 let

více info Miloslav Šustr (Čert) 774 454 630

Popis

Ferrata Drachenwand

se nachází u jezera Mondsee. Jedná se o velmi povedenou ferratu která je kombinaci zábavy, výhledu na jezero nebo lezeckého umění.

Zaparkuje se ve vesnici San Lorenz bei Mondsee. Hned za ceduli ještě před hospodou je parkoviště. Kousek za restauraci je odbočka směr skála a půjdete cca 30min k nástupu na ferratu. Je to dobře značené.

Lezení by vám mělo trvat cca 2h. Nástup je velmi pěkný s výhledy na jezero za vámi.Pouze vodopád je vidět asi jen po deštích a nebo na jaře, což je škoda, celkem by to zpestřilo atmosféru ještě víc.

Až se dostanete na Wegweiser (stanoviště 13), můžete se rozmyslet jestli si to dáte lehcí variantou A-B a nebo težší C/D. Na lehčí variantě vás čeká parádní mostek který vám vyrazí dech. Cca 100m pohled dolu a výhledy na jezero k nezaplacení, a navíc ještě parádní lavičku na odpočinek :) Ale i když se vydáte těžší variantou tak se k tomu kousek dá slézt a užijete si to stejně. Poté je ještě místo, kde to vypadá jako dračí hřbet a už vás čeká jen pár zastávek a jste na hoře.

Celá ferrata je označovaná zastávkami až do 20, tak víte v které části jste a co vás ještě čeká.

Sestup je cca 1,5h. hezky značené cestičky, takže by jste neměli nikde bloudit. Místy to je po pohodlné cestičce, ale časem se to přesune až po regulérní ferratu A/B, nebo místy i bez zajištění. ( velký pozor dávat při sestupu - kořeny, bláto, sráz, padající kameni atd...)

© alpinverlag.at