Ferrata Echernwand

Aktivity  / Výlety na ferraty  / Ferraty  / Ferrata Echernwand

Základní info

  • obtížnost D
  • čas 2.5h (cca)
  • převýšení 320m
  • dostupné duben - říjen
  • max. výška 835 m.n.m.
  • věk od 13 let

více info Miloslav Šustr (Čert) 774 454 630

Popis

Velmi pěkná ferrata u města Hallstat u Hallstatského jezera. (Hallstättersee)

Na této ferratě najdete téměř vše :) od zajištěné pěšinky, přes travez obtížnosti A/B až po vzdušný žebřík, a nebo kolmou stěnu s větším nárokem na vaše ruce.

Začátek vede vpravo kolem dolní stanice lanovky po asvaltu (cca 5min) poté zahnete doleva a pěšinou projdete pod lanovkou. Pěšina vede rovnou k nástupu (cca 10min), kde vás čeká první 8m žebřík.

Lezení je převážně do obtížnosti C a lehčí. Místy je to C/D a jedno čisté D (dá se obejít).

Ferrata je dobře zajištěná a všude po cestě jsou umělé a nebo přírodní stupy. Po zdolání D úseku se nám pak ukáže krátký žebřík, který se jde od skály ( do prostoru ), je to určitě jedno z nejzajímavějších míst na ferratě. ( lezení trvá cca 2h) Výhledy na jezero a okolní kopce jsou časté a z hlediska dobře zajištění cesty je focení pohodlné.

Na konci ferraty se pěšinou dostanete na horní stanici lanovky s pěkným výhledem na jezero, hory a město. Je zde také restaurace a vyhlídková terasa, kde se můžete pustit do focení podle vaší libosti.

Ferrata je na jižní straně, tak doporučuji dostatek tekutin - za slunečného dne je to opravdu nutné.

Zpět k autu se dostanete po asvaltové cestě která vede kopcem pod lanovkou. Z cesty je pár dobrých míst na foceni. (cca 40min) A nebo můžete použít lanovku.

© alpinverlag.at