Ferrata Schmiedsteig

Aktivity  / Výlety na ferraty  / Ferraty  / Ferrata Schmiedsteig

Základní info

  • obtížnost C (D/E)
  • čas 3h (cca)
  • převýšení 340m
  • dostupné květen - říjen
  • max. výška 1090 m.n.m.
  • věk od 12 let

více info Miloslav Šustr (Čert) 774 454 630

Popis

Schmiedsteig se nachází u města Gosau.

Je to ferrata, kde je vice možných nástupů.

A to bud jednoduší B-C a nebo pěkně to vyzkoušet na krátkém , ale za to výživném D/E

Z městečka se jde na ferratu cca 15min. lehce do kopce, tak si můžete rozmyslet kterou variantu zvolíte. Jde se k nim stejně a obě vedou dále stejným směrem. A i varianta D/E se dá obejít pěkným C/D které se nikde moc nepublikuje, protože to je relativně nově vybudovaný nástup.

Na úvod nás čeká pěkná zábava v podání žebříku který se neleze, ale jde se po něm vodorovně a pěkně vidíme všechno co se pod námi děje a co jsme už vylezli. Je to trochu na morál. Ale vytrvat se vyplácí.

Po téhle části máte šanci jít zase pěkně do auta a nebo vykoupat v jezeře Stausee. :)

Další pokračování je chvilku nenáročné, nanejvíš obtížnosti C. Až k Gamspatte, kde máte další možnost si zbytek ferraty rozmyslet (ale byla by to docela škoda). Přišli by jste jste o Seilbrucke - mostek tvořící jedno lano na nohy a pak lano na ruce. ( pro menší osoby to může být trochu natahovací, podle potřeby se dá obejit obtížností C). Za mostkem je to už jen kousek na konec ferraty, který se nachází cca v 1100m.

Sestup je lesní cestou na úpatí hory (cca 50min.) Za mokra to může trochu na kořenech klouzat.

Zajímavost : Když se budete vracet, tak si dojděte k jezeru, je tam unikátní pramen, který vytéká rovnou z pod hory a za pár metru se z něj udělá divoká řeka, která se vlévá do jezera. Pokud budete mít štěstí na počasí a odvahu tak se můžete vykoupat, ale voda je opravdu studená :)

© alpinverlag.at