RSS

Aktivity  / RSS

RSS je způsob odběru novinek. Místo abychom vám novinky zasílali na e-mail, můžete jejich odběr řídit sami.

Jak to funguje

RSS je soubor ve formátu XML obsahující informace kdy a co důležitého bylo na webu změněno či přidáno. Tento soubor za vás pravidelně kontroluje RSS čtečka, která vám pak oznámí, jestli je na webu něco nového, aniž byste museli otevírat stránky.

RSS čtečka může být samostatná aplikace (PC, Android), rozšíření pro prohlížeč (Chrome, FireFox), nebo e-mailový klient.

Většina moderních webů RSS kanál obsahuje a čtečky ho obvykle dokáží samy detekovat. Pokud některé aplikace vyžadují upřesnění kanálu, zadejte http://vzhurudohor.cz/novinky.rss

Je to bezpečné?

RSS aplikace pouze pravidelně kontroluje obsah XML souboru, což je v podstatě formátovaný text (můžete si prohlédnout na výšeuvedeném odkazu). Aktivita je na straně vaší aplikace, cílový web může nanejvýš zjistit čas přístupu a IP adresu, nemá možnost zjistit váš e-mail ani osobní informace. Jakmile už nechcete ze zvoleného webu novinky odebírat, v aplikaci zrušíte odběr, nemusíte se tak spoléhat na čestnost webu, že vám po odhlášení skutečně přestane novinky posílat a že váš e-mail neposkytne třetí straně.